Yerel Seçimler; Cumhur İttifakı’nın küçük ortağından açıklama

Türkiye Haberleri – ZERnews: 24 Haziran seçimlerine ‘Cumhur İttifakı’ olarak katılan AKP, MHP ve BBP’den yerel seçim öncesi de benzer mesajlar gelmeye başladı. Bu kez açıklamanın adresi BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde de benzer bir seçim ittifakı için önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ardından da AKP’den ittifak mesajı geldi.
Bu iki açıklamanın ardından konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “AK Parti, MHP ve BBP’nin yerel seçimlerde ittifakın devam etmesi yönünde iradesi var” diye konuştu. “İttifakın şeklinin nasıl olacağı noktasında bunun bir gönül ittifakı safhasında mı kalacağı yoksa bazı şehirlerde ya da bazı bölgelerde vücut mu bulacak hale gelecek bununla ilgili netleşmiş bir şey yok” diyen Destici, devamında şunları söyledi:
“Ama şu var hem AK Parti hem Milliyetçi Hareket Partisi hem de Büyük Birlik Partisi yerel seçimlerde de bu ittifakın lazım olan yerlerde, lüzumlu olan yerlerde devam etmesi yönünde irade beyanı var. Bir arzu ve istek var. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak bu arzu ve isteği doğru buluyoruz. Doğru değerlendiriyoruz. Tabi şuanda resmi bir ittifak olmadığı için görüşmelerde başlayın neticelenmediği için biz kendimiz Sivas başta olmak üzere bütün illerde seçimlere kendi kadromuzla girmek üzere hazırlıklarımızı, başlattık ve devam ettiriyoruz.”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...