Yeniçağ yazarı: IMF arka kapıdan içeri alındı

Türkiye Haberleri – ZERnews: Türkiye’nin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde ABD’de yaptığı bir açıklamada ABD’li McKinsey ile çalışmaya karar verdiklerini duyurmuştu.

Söz konusu gelişme bir çok tartışmayı da beraberinde getirirken, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanı ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan da bu konuyu köşesine taşıdı. Ankara kulisleri ve istihbarat bilgilerini gazetedeki köşesinden duyuran Takan’ın bugünkü yazısı şöyle oldu:

Kaç defa yazdım?.. IMF ile el altından görüşüldüğünü… Bu yüzden faizlerin yükseltileceğini… IMF ile anlaşmanın açıktan değil gizli kapaklı yapılacağını… Kamu harcamalarında tasarruf, kemer sıkma ve bunun gibi taleplerin yerine getirileceğini ve örtülü bir şekilde IMF’nin denetimine bırakılacağını… Gerisinin ufak ufak geleceğini… Hem de aylar öncesinden!.. (İnanmayanlar için; bkz. 24 Temmuz tarihli yazımız)

“IMF, bizden borç istedi” diyenlerin IMF’ye boyun eğmemiş gibi yapıp başka bir adresten nasıl dolandıkları artık gün ışığına çıktı. Damat Berat Albayrak, Yeni Ekonomik Programı (YEP) gayet tantanalı bir şekilde açıkladı. Tüm yalama ve yalaka takım alkış tuttu. Ardından, “Türkiye’ye ekonomik savaş açan ABD”de kendi kamuoyundan sakladığı sırrı açıkladı!.. Türkiye Cumhuriyeti ekonomisinin denetimi ve yönetiminin ABD merkezli bir şirkete verildiğini… McKinsey’e… Tüm dünyada IMF taşeronluğu ile bilinen bir şirkete… Bizim sahte kabadayıların, IMF  ile yaptığı gizli kapaklı görüşmelerde, “bu işe bir çözüm bulalım ama resmiyette anlaşma sizinle olmasın” önerisi bizzat muhteremler tarafından dile getiriliyordu.

Ee!.. Ne oldu şimdi?… Ucu bucağı olmayan tiyatrolara, kayıkçı kavgalarına, cambaza bak oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Yine aklımızla alay edilerek!… Ancak, idare için  endişe edilecek bir durum yok. Çünkü, ahalinin durumu malum!…”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...