Yeni Şafak Gazetesi: ÖSO’ya hazır olun talimatı verildi

İdlib Haberleri – ZERnews: İdlib’de radikal gruplara yönelik operasyonun hazırlıkları sürerken, iktidar partisine yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi, dikkat çeken bir iddiada bulundu. Gazete “ÖSO’ya hazır olun” talimatı verildiğini öne sürerken, bu iddiaya bir dayanak göstermedi.

“30 BİN ASKER VAR…”

Gazetenin iddiasına göre, Suriye ve Rusya’nın İdlib’de operasyon hazırlığı sürerken, Ankara’dan ÖSO’ya İdlib için “hazır olun” talimatı geldi. Haberde ayrıca, “Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı bölgeleri ve İdlib hattındaki Türk askeri sayısı 30 bini geçti. Son 15 günde sınırda konuşlu zırhlı ve tank sayısı iki katına çıkarıldı. Stratejik noktalara füze rampaları ve topçu bataryaları yerleştirildi. Bölgede 50 bin savaşçısı bulunan ÖSO’ya hazır olun talimatı verildi” ifadeleri yer aldı.
Yeni Şafak’ın haberinde, “ÖSO’ya gönderilen talimatta asker sayıları, silah ve mühimmat miktarlarını rapor olarak sunmaları ve askeri sevkiyata hazır olmaları istendi. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde oluşturulan Ulusal Ordu çatısı altında 30 bin ÖSO savaşçısı bulunuyor. Bunların 10 bini bölgede bekletilirken, 20 bini ise İdlib’e nakledilecek. İdlib’de tüm grupların birleşmesi ile oluşan “Vatan Cephesi” çatısı altında da 30 bin savaşçı bulunuyor” denildi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...