Tahran Zirvesi; Perinçek, Erdoğan’a ateş püskürdü

Türkiye Haberleri – ZERnews: Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugünkü yazısında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

Aydınlık Gazetesi’nde Doğu Perinçek’in yer alan bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Perinçek yazısının girişinde, “Katil Esad” söylemine karşı çıktı. Irak’ta “Katil Saddam” dedikten sonra “Barzanistan”ın kurulduğunu, Libya’da “Katil Kaddafi” dedikten sonra ülkenin parçalandığını, Suriye’de de “Katil Esad” dedikten sonra PKK’nın ülkede kantonlar kurduğunu ileri süren Perinçek, “ABD ile İsrail’in PKK/YPG/PYD’nin yönettiği kantonları koruma girişimleri ‘Katil Esad’ kampanyasıyla yürütülüyor” dedi.
Dünkü Tahran zirvesinde, basına açık toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İdlib çıkışını eleştiren Perinçek, “Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu” diye yazdı.
Doğu Perinçek, Tayyip Erdoğan’a ilişkin yazısının son bölümünde şunları yazdı:
“…Tayyip Erdoğan’ın Tahran Doruğu sonrasında düştüğü durum ibret vericidir. Ortak Bildiri belirlenmiş ve kabul edilmiş, ancak Türkiye Cumhurbaşkanı dünya kamuoyu önünde hâlâ ortak anlaşmanın dışına çıkan bir takım konuşmalar yapıyor. Ateşkesten söz ediyor. Ancak ateşkes yapacak terör örgütleri orada yok. Herkes şaşkınlık içinde. Tayyip Erdoğan’ın konuşması diplomasi içinde değil, fakat bir takım Amerikancı-İsrailci çevrelere dönük propaganda kapsamındadır. Tayyip Erdoğan, Tahran Doruğuna bir devlet adamı olarak değil, bir gösteri aktörü olarak katılmış oldu.
Sayın Ruhani, Vatan Partisi’nin önerisinin özünü vurguladı:
Bütün teröristler silah bıraksın! Çözüm ateşkeste değil, bütün terör örgütlerinin silah bırakmasındadır….”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...