Suriye Rejimi’nden Suudilere BM’de sert sözler: Macroni Fransa Cumhuriyeti

Suudi Arabistan / Suriye Haberleri – ZERnews: Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) Suriye’nin anayasasıyla ilgili tartışmada BM Suriye Temsilcisi Beşar Caferi, Suudi Arabistan’a ilişkin sert ifadeler kullandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) Suriye’nin anayasasıyla ilgili tartışmada Suriye Temsilcisi Beşar Caferi, Kaşıkçı olayıyla uluslararası imajı büyük darbe alan Suudi Arabistan’a sert yanıt verdi.
Suudi Temsilci’nin Suriye’de acilen yeni anayasa yapılması talebini sürekli gündeme getirmesi üzerine Suriye Temsilcisi Beşar Caferi Suudi Arabistan’ın bir anayasası bile olmadığını söyledi. Suudi rejiminin uygarlık ve zihniyet açısından geri kalmış olduğunu savunan Caferi “Suudi Temsilci benim ülkem için yeni anayasa hazırlanmasını talep etti. Biliyorsunuz Suudi Arabistan’ın ne bir anayasası ne de bir parlamentosu var” diyerek şöyle devam etti:
“Ülkenin bir adı bile yok. Adı yöneten hanedandan geliyor. Yani Suudi Arabistan krallığı demek Macroni Fransa Cumhuriyeti ya da Theresa May’in Britanya Krallığı yahut Trumpi Birleşik Devletleri demek gibi bir şey. Suudi Arabistan’ın eşdeğeri bu. Yani ülkenin adı bile yok.”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...