Saadet Partili Cihangir İslam hakkında soruşturma başlatıldı

Milletvekili Cihangir İslam’ın Meclis kürsüsünden yaptığı ve sosyal medya hesabından da paylaştığı konuşma yüzünden soruşturma açıldı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam hakkında “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurum ve organlarını aşağılama”, “suçu ve suçluyu övme” suçlarından soruşturma başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, İslam hakkında, Twitter’daki paylaşımları nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 301. maddesindeki “Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama” ile 215. maddesindeki “suçu ve suçluyu övme” suçlarından resen soruşturma açıldığı belirtildi.

İSLAM HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma ve sosyal medyadaki açıklamalarını gerekçe göstererek Saadet Partisi İstanbul Milletvekili İslam hakkında suç duyurusunda bulundu.

İSLAM NE DEMİŞTİ?

İslam, TBMM’nin 31 Ekim 2018 günkü 12. birleşiminde yaptığı konuşmada, iktidarın KHK’lileri sivil yaşamayan haline getirdiğini, şimdi de üzerlerine beton dökmek istediğini söylemişti. İslam konuşmasında, AKP’lilere yönelik oalrak, “Siz kadir kıymet bilmez, siyaseten nankörsünüz. 15 Temmuz bahane, bütün muhaliflerinizi, hakkı söyleyenleri, zulmünüzü yüzünüze söyleyenleri tasfiye ediyorsunuz. Zulmediyorsunuz ve zalimsiniz. Allah’a değil, en çok aldatıldım diyen âciz bir kula kulluk ediyorsunuz. Beddua alıyorsunuz.” açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...