The news is by your side.

‘Sırrı Süreyya Önder’in selamı var’

Sinema sanatçısı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder’i tutuklu bulunduğu, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde ziyaret etti.

Kazak, sosyal medya hesabından ziyaretine dair paylaşımlarda bulundu. Sırrı Süreyya Önder’in roman yazdığını belirten kazak, cezaevi yönetimi tarafından Önder’e bilgisayar ve daktilo verilmediğini aktardı.

Kazak, Öner’in selamı olduğunu belirterek şu paylaşımlarda bulundu:

“Bugün Kandıra F Tipi Cezaevi’nde Sırrı’yı ziyaret ettim. Hapishane değil de, mesela sokakta karşılaşmış gibi olduk. Görüşmeyeli neredeyse on yıl olmuş, onu beklediğimden çok daha iyi buldum. Yüzünde hep gülücük vardı. Telefonda konuşmayı zaten pek beceremem, ahize ile konuşmak zorunda kaldık. Arada camlar, demirler; ‘skype’ tadında bir görüşme oldu, neyse ki bağlantı hızlı…

Tek kişilik hücrede kalıyormuş. Yanına birilerini verelim demişler, Sırrı istememiş. ‘Bu mahpusluk genç işi, yaşı biraz alınca kafayı dinlemek istiyor insan’ dedi. Bir roman üzerinde çalışıyormuş. Bilgisayar istemiş, izin vermemiş Ankara. “Daktilo?” diye sordum, “Telleri yüzünden o da olmuyor” dedi. Meğer daktilonun her harfi potansiyel bir şişmiş. Hapishane ziyaretleri iyi, ayrılması fena. Neyse ki aynı anda kalktık. Tokalaşmak istedik, olmadı, arada cam, saçma sapan bir ‘çak’ yaptık. Sırrı Süreyya’nın selamı var.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.