Selvi: Gizli tanık var, İran bağlantısı var

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde Rahip Brunson hakkında yeni bir bilgi verdi.

Gizli bir tanığın olduğunu söyleyen Selvi, İran’ın da bu işin içinde olduğunu vurguladı. Bahsi geçen tanığın dilekçesini köşesine taşıyan Selvi, ‘gizli tanıkta yok yok’ derken şunları yazdı:

“Bu arada Brunson olayında yaşanan yeni gelişmeleri paylaşmak istiyorum. Yeni gizli tanıklar ortaya çıkmaya başladı. Bu tanıkların iddiaları mahkeme dosyasına giriyor.

09.05.2018 tarihinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gizli tanık olmak için başvuran şahıs, Brunson’ın İngiliz ve Amerikalı arkadaşlarıyla birlikte misyonerlik faaliyeti yaptığını belirterek “Ben de bu kişilere bir zamanlar rehberlik ve tercümanlık hizmeti vermiştim” diyor.
Dilekçesinden bir ceza infaz kurumunda olduğu anlaşılıyor.

Gizli tanıkta yok yok. Bir de İran bağlantısı var ki izlemeye değer.

“Ben aynı zamanda İranlılarla petrol ticareti de yapıyordum. Üzerimde büyük çapta mal varlıkları bulunuyordu. Himmet paralarını da Sirkeci’deki yine onlara ait bir ibadethanede topluyorlar, oradan yine kendilerine ait bir tekneyle deniz yoluyla kaçırıyorlardı. Ben bir keresinde bu para kaçırılmasını telefonuma kaydetmiştim. Ama İsrailliler hem mal varlıklarıma el koymak, hem de delillerimi karartmak ve beni saf dışı etmek amacıyla sahte deliller, e-maillerle kumpas kurarak cezaevine girmemi sağladılar”

Türkiye ile ABD arasında son devrin en büyük krizlerinden birine neden olan Brunson olayında son durum bu…”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...