Abdulkadir Selvi, Ankara’nın 2 büyük korkusunu yazdı

AKP Haberleri – ZERnews: Türkiye’de iktidar partisi olan AKP’ye (Adalet ve Kalkınma Partisi) yakın yazıları ve kulis bilgileri köşesine taşımasıyla bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Ankara Yönetimi’nin en büyük korkularını sıraladı.

Ankara’nın korkusunun dolardaki yükseliş ve İdlib operasyonu olduğunu söyleyen Selvi, “Ankara’nın eli yüreğinde” dedi. Selvi’nin iddiasına göre, iktidar olası göçe karşı bu kez açık sınır politikası izlemeyecek. Hürriyet Gazetesi yazarı Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“…Ankara’da iki şey dikkatle izleniyor.
1-Dolardaki yükseliş.
2-İdlib operasyonu.
Ankara’nın eli yüreğinde. Daha önce askeri sonuçları ile bakılan İdlib operasyonunun büyük bir göç dalgası, terör ve dolardaki yükseliş olarak Türkiye’yi vurmasından korkuluyor. 
Zaten ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bir sırada, sınırlarımıza yüzbinlerce mültecinin yığılması en kötü senaryo olarak görülüyor. Türkiye bu kez göçe karşı açık sınır politikası uygulamak yerine Suriye toprakları içinde tutmayı hedefliyor. Ama ne kadar başarabilirsiniz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve bölgemiz açısından tehlikeli sonuçlar doğuracak İdlib operasyonunu önlemek için 7 Eylül’de İran’da Putin ve Ruhani’yle masaya oturacak…”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...