VİDEO – Sarhoş kuşlar kasabayı ayağa kaldırdı

ABD Haberleri – ZERnews: ABD’nin Minnesota eyaletinde bulunan Gilbert kasabası sakinleri, sarhoş kuşların rahatsız edici davranışlarından şikayetçi olduğu belirtildi. Minnesota’nın Gilbert kasabasında garip davranışlar sergileyen kuşların yer aldığı olaylarda artış yaşandı.

FERMENTE OLAN MEYVELER YÜZÜNDEN

Haberde, kuşların binaların pencerelerine çarptıkları, arabaların üzerine geldikleri ve tuhaf davranışlar sergiledikleri belirtildi. Yerli halktan çok sayıda şikayet alan yerel polis şefi Ty Techar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bölgemizde yetişen bazı meyve türleri, erken gelen donlardan dolayı normalden daha erken fermente olmaya başladı ve bu durum, fermantasyon sürecini hızlandırdı. Bu meyveleri yiyen bazı kuşların sarhoş gibi davrandığı anlaşılıyor” dedi.

Haberde ayrıca kuşların hareketlerin iyi koordine edemedikleri ve hatta bazen belli bir yönde ilerlemekten aciz oldukları da kaydedildi. Oregon Eyalet Üniversitesi’nden yapılan açıklamada Ekim ayı boyunca fermantasyona uğramış meyveleri yiyen kuşların sarhoş gibi davranabilecekleri aktarıldı.

KUŞLAR HALA GÖÇ ETMEDİ

<iframe width=”320″ height=”266″ class=”YOUTUBE-iframe-video” data-thumbnail-src=”https://i.ytimg.com/vi/qwOHJA1GEvM/0.jpg” src=”https://www.youtube.com/embed/qwOHJA1GEvM?feature=player_embedded” frameborder=”0″ allowfullscreen=””></iframe>

Techar ise “sarhoş kuşlar” ile ilgili durumun bu yıl normalinden daha ciddi olduğunu, birçok göçmen kuşun hala güneye gitmediğini ve bu nedenle bölgedeki kuş sayısının geçen yıllara göre daha fazla olduğunu ifade etti. Açıklamada acil servisleri çağırmak için bir neden olmadığı, kuşların kısa bir süre sonra ayılacakları vurgulandı.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...