The news is by your side.

Amedspor’a saldıran Sakaryaspor yönetici ve taraftarları, Kürtler’den çaldıkları marşı okudu!

Sakarya’da oynanan Sakaryaspor – Amedspor TFF 2. Lig karşılaşmasında Amedsporlu futbolcuları ve yöneticilerine saldırı gerçekleşti. Saldırılar yedek kulübesi ve soyunma odasında gerçekleşti. Bunun yanı sıra Sakaryaspor yönetimi stadyum skorbordunda (büyük ekran) askeri operasyon görüntüleri yayınladı. Aslında Kürtçe halk şarkısı olan ve Kürtlerden çalınarak ve “Ölürüm Türkiyem” adı ile çevrilerek faşistçe yorumlanan marş okundu.

Neşet Ertaş ve İbrahim Tatlıses başta olmak üzere hemen hemen Türki sanatçıların tümünü Kürt sanatını talan ederek, halk şarkılarını kendi adına geçirmiştir. Örneğin neşet Ertaş’ın gönül dağı şarkısı aslında Kürt halk şarkısıdır. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig’in 7’nci haftasında Sakarya Atatürk Stadyumu’nda oynanan Sakaryaspor-Amedspor maçında, Amedspor futbolcularına yönelik ırkçı saldırı gerçekleşti

Benzer Haberler
1 1,157

Amed Spor’un Resmi Açıklaması Şöyledir:

BASINA VE KAMUOYUNA

Adapazarı’nda sözüm ona Sakaryaspor ile maç yapmaya geldik. Ama daha maç başlamadan stadyumda bulunan iki skorbordtan da gösterdikleri çatışma videoları ve ‘Ölürüm Türkiye’ marşının bu işi spor yapmaktan başka her yere götüreceklerinin sinyallerini verdiler.

Maç boyu yapılan çirkin, ahlaksız ve milliyetçilik kokan sözüm ona tezahüratlar ile kalacağını düşüdük lakin hata yapmışız. Yedek kulübesin takımına taktik vermeye çıkan hocamız ve yardımcıları başta olmak üzere sporcular da her türlü saldırıya maruz kaldı.

Maç bitiminde soyuman odasına gitmekte olan teknik direktörümüz Sertaç Küçükbayrak’a kulüp görevlisi tarafından tekme atılıyor ve yine soyunma odası girişinde maçta görevli kişiler tarafından sporcu ve teknik heyetimize saldırı gerçekleşiyor.

Bütün Sakarya spor camiasını kastetmeden tribünde olan ahlaksız faşistler, siz ülkenize ihanet ediyorsunuz ama farkında değilsiniz. Zaten yaptığınız söylemlerle bizi ülkenin bireyleri ve takımı görmediğinizi ortaya koyuyorsunuz.

Sizin yeriniz tribün değil başka alanlardır o kadar yürekliyseniz gidin bu cesaretiniz başka yerlerde gösterin. Tribünde sahte şovlar yaparak, sahada ve kulübede ekmek parası İçin uğraşan Türkiye’nin her çoğrafyasından gelip buraya emek veren insanlara saldırarak bir halt yapamaz ve ülkeye olan sevgini ortaya koyamazsınız. Bu ahlaksızlığınız ile ancak içinizde iğrenç bastırılmış milliyetçi duyduklarınızı tatmin edersiniz. Buda sizin için başınızda fazladır.

Bakın bu şekilde yaparak siz Amedspor’un spor yapmasını engelleyip başka bir cenaha çekemezsiniz. Sizin bilgi birikim ve iğrençliğiniz buna yetmez. Sizin gibi düşünenlerden korkan ve geri adım atan sizin gibi olsun.

Tarafımıza yapılan tüm çirkinliklerin görüntüleri elimizde mevcut. Başta Türkiye Futbol Federasyonu olmak üzere tüm yetkili mercileri göreve çağırıyoruz.

Spor anlamında söylüyorum. Bu saatten sonra kimki Sakaryaspor için ‘kardeştir’ derse o kişiler Diyarbakır’a ihanet eder. O kişilerin bizimle de selamı kalmasın. Olursa da alın kardeşiniz size mübarek olsun.

Son söz… Sizi Diyarbakır’daki rövanş maçına bekliyorum!

Cevap yazın