The news is by your side.

Real Madrid Kürdistan’da futbol akademisi açıyor

Dünyanın en büyük klüplerinden biri olan İspanyol Real Madrid Kürdistan ve Irak‘ta futbol akademileri açacağını bildirdi.

Real Madrid

Real Madrid futbol klübünden bir heyet, Kürdistan Bölgesi dahil Irak’ın belirli bölgelerinde futbol akademileri inşa etme planlarını görüşmek üzere Irak’ı ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili Irak Başbakanlık ofisi tarafından yapılan açıklamada, İspanyol devi temsilcilerinin, 21 Mart 2019 perşembe günü Irak’ın başkenti Bağdat’ta Başbakan Adil Abdulmehdi ile görüştüklerini açıkladı.

Benzer Haberler
1 109

Açıklamaya göre Abdulmehdi Real Madrid temsilcilerinin bu ziyaretinin futbol sektöründeki gelişme ve işbirliğinin artırmasını umut ettiği” ifade edildi.

Irak’taki İspanyol Büyükelçiliği, Real Madrid Vakfı’nın başkanı Carlos Escudero’yu gösteren ve Abdul Mahdi’ye arkada adı yazılı olan bir klüp forması veren bir fotoğrafı Twitter hesabından yayınladı.

Büyükelçilik tweet’inde “Real Madrid Irak’ta futbol akademileri açacak. Bu ziyaret, Irak’taki istikrar ve kalkınmaya destek için İspanya’nın bir başka örneği.” ifadelerine yer verdi.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.