Qubad Talabani: Biyometrik sürecinin ikinci aşamasını tamamlıyoruz

Bir kez daha biriken maaşlarla ilgile konuşan Kürdistan Başbakan Yardımıcısı Qubad Talabani, adım adım biriken maaşların memurların banka hesaplarına yatıracaklarını bildirdi.


Biyometri, yaşayan organizmaların ölçümlerine verilen genel isimdir. Dijital ortamda insanların yüzü-gözü tanımlanıyor. Bu şekilde farklı isimler kullanarak (sahte belgelerle) 2, 3 maaşın önüne geçiliyor.

Talabani dün Süleymaniye’de yaptığı açıklamada, “Biometrik sürecinin ikinci aşamasındayız. Her memur için banka hesabı açılacak ve her ay maaşları bu hesaplara yatırılacak.” dedi.

YNK’ye yakın medya bu konuyla ilgili Qubad Talabani’nin “Biyometrik sürecinde ikinci aşama tamamlandıktan sonra, hükümetten maaş alan herkesin biriken maaşları hesaplarına yatırılacak. Hükümetin mali durumunun iyileşmesiyle adım adım biriken maaşlar ödenecek.” dediği belirtildi.

Irak Merkez Bankasıyla Bölge bankalarının tanınması için görüştüklerini belirten Qubad Talabani, böylelikle biyometrik uygulamanın ikinci aşamasını da tamamlayacaklarını söyledi.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...