The news is by your side.

Pentagon’dan Türkiye’ye tehdit!

AmerikaBirleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanlığı (Pentagon) Türkiye’nin S-400 füze savunmasistemlerini almasının önemli sonuçları olacağını söyledi.

ABD GenelkurmayBaşkanlığı resmi Twitter hesabı kapak fotoğrafında, Türkiye’nin Milli SavunmaBakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in bulunduğu görselkullanıldı. ABD Genelkurmay Başkanlığı resmi Twitter hesabındaki kapakfotoğrafının değişmesinden hemen sonra, Pentagon’dan da tehditvari bir S-400 açıklamasıgeldi. Açıklamada S-400 savunma sistemlerini satın almanın Washington ileAnkara arasındaki işbirliği için önemli sonuçları olacağı konusunda Türkiye’yiuyardığını belirtti.

Benzer Haberler
1 399

Pentagon sözcüsü Eric Pahon konuyla ilgili yaptığı açıklamada ABD’nin, Rusya’dan S-400 füze savunma sistemlerini almasının önemli sonuçları olacağı konusunda Türkiye’yi uyardığını belirtti. Pahon, “Türkiye’nin hava sistemini güçlendirme amacının farkındayız, ama Türkiye’nin Rus yapımı S-400 sistemlerini satın alması, ABD ile Türkiye’nin savunma alanındaki işbirliği için ağır sonuçlar doğuracak. Savunma sisteminin güçlendirilmesi için Türkiye’nin daha makul alternatifleri değerlendirmesi gerekiyor. Biz de bunun için çalışıyoruz. Bu konuda açık bir diyalog yürütüyoruz ve daha önce önemli savunma sistemleri alımlarında NATO çerçevesinde operasyonel uyumun sağlanmasının önemini vurgulamıştık” ifadelerini kullandı.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.