ÖSO’cular TL ile maaş istemiyor

Türk Lirasının değer kaybetmesi sadece ülke içinde değil dışında da sorun yaratmaya başladı. Erdoğan’ın Suriye’deki gücümüz diye tabir ettiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensupları Türk Lirasıyla maaş almak istemediklerini belirttiler.

Reuters’in yaptığı habere göre TL’deki düşüşü Suriye’de faaliyet gözteren Türk esnafı da çok zorladığı, Türk lirasıyla maaş alan ÖSO’cuların bu durumdan şikayetçi olduğu belirtildi.

Ajansın verdiği haberde şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye Suriye’de Afrin’den Cerablus’a uzanan ve isyancıların elinde olan bölgede askeri rolünü bırakarak daha uzun vadeli bir istikrarlaştırma rolüne büründü; bölgenin ekonomisini kendi ekonomisiyle iç içe geçirdi. Sağlık ve eğitim hizmetlerini fonladı, yerel polisi eğitti ve daha yakın zamanda da muhalif grupları yeni bir silah gücün altında birleştirdi.

Türkiye destekli yetkililerden TL ile maaş alanlar için, ki bunlar arasında güvenlik güçleri de var, bu para biriminin dolar karşısında yüzde 40 oranında değer kaybetmesi yeni bir zorluğa yol açtı. Lira aynı zamanda Suriye poundu karşısında da değer kaybetti.”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...