NATO’nun yüzü Vikingler’e benzeyen subay Mattberg

NATO / Norveç Haberleri – ZERnews: Norveç Kraliyet Ordusu’nda subay olarak görev yapan Lasse Matberg, NATO tarafından düzenlenen tatbikatın resmi yüzü olduğu belirtildi.

Norveç Kraliyet Ordusu subayı Lasse Matberg, görüntüsüyle bir süre önce internette büyük ilgi görmüştü. Bu ilgiyi fark eden NATO, 30 ülkeden 50 bin askerin katıldığı Trident Juncture askeri tatbikatının resmi yüzü olarak Lasse Matberg’i seçti.
NATO, Mattberg’i kurumun sosyal medya hesaplarını tanıtmak ve internet kullanıcılarının ilgisi çekmek için gönderilerde kullanma kararı aldı. Vikingler’e benzetilen sarışın Norveçli subay 2006 yılında Norveç Ordusu’nda üst düzey rütbeli subay olarak göreve başladı.
Mattberg şimdilerde NATO’nun Norveç’in Stavanger kentindeki Müşterek Harp Merkezi’nde işe yeni başlayan kişileri eğiten bir spor hocası olarak görev yapıyor.
Son derece yoğun bir iş programı olan Mattberg boş vakitlerinde Londra’daki bir modellik ajansı için kameralar karşısına geçiyor. Mattberg’in Instagram hesabını 610 binden fazla kişi takip ediyor.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...