Muharrem İnce’den İstanbul için ‘adaylık’ çıkışı

CHP Haberleri – ZERnews: CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı olan ve yüzde 30 oranında oy alan Muharrem İnce, 31 Mart tarihindeki yerel seçimler hakkında ‘adaylık’ açıklamasında bulundu.

Ahmet Hakan’ın CNN Türk’teki programına konuk olan Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddialarına şöyle bir yanıt verdi:
“…İstanbul 94’ten bu yana AKP’nin elinde. Aday olmak ve kazanmak lazım. Benim üzerimden konuşmayalım bunu. Ama İstanbul Belediye Başkanı olan cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanır. Önümüzde yerel seçim var. Partimin başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Bizim yenileşmeye ihtiyacımız var yerel seçim için. İYİ Parti bunu yapabildi.
Partimin 630 delegesi kurultay toplansın demiş. Demek ki bine yakın oy alacağım. Buna rağmen kurultay toplanmamışsa evi yıkacak halimiz yok. Tüm sorumluluk kurultayda imza vermeyen delegelere ve parti yönetimine aittir ama başarısız olsun da top ayağıma gelsin demem. Başarılı olmak için elimden geleni yaparım.”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...