The news is by your side.

Tüm Kürtler’in gönlünde taht kurmuş liderden önemli açıklamalar

Kürdistan Demokratik Sosyalist Partisi (KDPS) Lideri Muhammed Hacı Mahmud Kürdistan’ın yeni Başbakanı Mesrur Barzani’yi tebrik ederek durum değerlendirmesi yaptı.

Verdiği mücadele ve duruşu ile tüm Kürt kesimlerinin kalbinde yer edinen Sosyalist lider konuşmasında “Ortadoğu’da çok büyük sorunlar baş gösterdi, Kürtler bu durumdan faydalı çıkabilir” dedi.

IŞİD’in Kürdistan’a saldırması üzerine Muhammed Hacı Mahmud’un bizzat kendisi, parti üyeleriyle beraber cepheye koştu, eşi ve çocuklarıyla beraber ön saflarda hiç bir partisel çıkar düşünmeden, ulusal bilinç temelinde savaştılar.

Benzer Haberler
1 1,157

Muhammed Haci Mahmud Konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Foto: Muhammed Hacı Mahmud ve Mesrur Barzani

– “Kürtlerin önüne çok büyük fırsatlar çıktı. Şii-Şii sorunu, Şii-Sünni sorunu, Amerika (ABD)-İran sorunu… bütün bunlar ve daha fazla sorunlar var bölgede.

– Yeni hükümetin aktif olacağı önümüzdeki bu 4 yıl içinde kardaşadan çok önemli kazanımlar çıkarabiliriz, kendi içimizdeki sorunları da çözebiliriz.

– İç sorunlarımızın en önemlisi Anayasa sorunu ve reformdur. Halkın yaşam kalitesini arttırmaktır. Önecelikli olarak bu iki sorunu çözebiliriz.” (ZERnews)

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.