MHP’nin İstanbul adayı yine Erdoğan’ı kızdıracak cinsten

Türkiye Haberleri – ZERnews: AKP’nin Cumhur İttifakı ortağı MHP Ankara’da Melih Gökçek’i aday gösterme girişiminde bulunmuştu. Bu kez benzer bir adımı İstanbul için atmayı planladığı öne sürülüyor.

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı AKP’li belediye başkanlarına çok sayıda partinin kanca attığını söyledi.

MHP’nin Ankara’da Melih Gökçek’i aday gösterme girişiminin ardından, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul için de sürpriz bir ismin gündeme gelebileceğini söyledi. Bahçeli’nin bu çıkışının ardındaki isim merak konusu olurken, Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, “Gökçek’ten sonra, İstanbul’da da sürpriz yapacağını söyleyen Bahçeli acaba orada da Kadir Topbaş’ı mı kast etti? Henüz netlik yok” dedi.
“Malum AK Parti İstanbul, Ankara, Bursa, Niğde, Çorum, Balıkesir, Ordu vb. belediye başkanlarını görevden almıştı. Edindiğim bilgi, bu başkanlara kanca atan çok parti oluyormuş bu sıralar” diyen Kemal Öztürk, Melih Gökçek’in MHP’den aday olması durumunda, seçimleri Mansur Yavaş’ı aday göstermesi beklenen CHP’nin kazanacağını iddia etti.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...