Mesud Barzani’den ‘seçim zaferi’ açıklaması

Kürdistan Bölgesi Haberleri – ZERnews: Mesud Barzani, resmi seçim sonuçlarının açıklanması üzerine bir mesaj yayımladı.

“Direniş gösteren halka ve Kürdistan’ın emeğine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kürdistan halkının Kürdistan Demokrat Partisi’ne güven duyması büyük bir gururdur. Bu başarı aynı zamanda KDP’nin devamlılığının, mücadele ve başarısının, hedeflerinin belgesidir ” diyen Mesud Barzani, şöyle devam etti:

“Bu başarı, Kürdistan halkının iradesinin başarısıdır, Peşmerge’nin başarısıdır, Ölümsüz Barzani’nin kutsal yolunun başarısıdır. Uğruna binlerce şehit ve sayısız kurban verilen o yolun başarısıdır. Kürdistan halkının meşru haklarından asla taviz vermeyen ve yenilmeyen o yolun başarısıdır. Birlikte yaşam, özgürlük ve demokrasi adına mücadele yürüten o yolun başarısıdır.

Bu tarihi başarıdan ötürü Kürdistan halkını, KDP yönetimi, kadro, üye ve taraftarlarını kutluyor, güçlü bir Kürdistan için KDP’yi başarılı kılmak adına gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Bu başarılı sonuçla Allah’ın izniyle güçlü bir Kürdistan ve halka hizmet için güçlü bir hükümet kurulacaktır.

Yine buradan, KDP’nin kadro ve taraftarlarına Ölümsüz Barzani’nin, ‘Zaferde mağrur, yenilgide ümitsiz olmayın’ sözünü hatırlatmak istiyorum. Ölümsüz Barzani’nin bu sözünü uygulayın. Zafer sizi mağrur etmemeli çünkü o zafer, bütün Kürdistan halkınıdır ve Kürdistan’a hizmet içindir.

Şimdi  hepimizin birlik olma, milletimizin tek sesliliğini korumanın vakti gelmiştir. Bütün taraflardan talebim, halkın çıkarlarını ve ulusun birlikteliğini öncelik haline getirmeleri ve bütün konuların önüne koymalarıdır. Kürdistan’ın ve özgürlük yolunun aziz şehitlerinin ruhlarına binlerce selam olsun. Kahraman Peşmerge’ye selam olsun…”

Yorumlar
Yükleniyor...