The news is by your side.

Mesrur Barzani: Rojava’da yeni bir anlaşma gerekli

Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı ve önümüzdeki günlerde başbakan olması beklenen Mesrur Barzani, Uluslararası Koalisyon Güçleri komutanlarıyla bir araya geldi. Barzani, Batı Kürdistan’daki (Rojava) taraflar arasında (birliğin sağlanması amacıyla) yeni bir anlaşmanın gerekli olduğunu kaydetti.

Mesrur Barzani bugün, Irak ve Suriye Özel Operasyonlar Ortak Timi Genel Komutanı General Patrick Roberson ve beraberindeki heyetle başkent Erbil’de bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, özellikle Fırat’ın doğusundaki gelişmeler başta olmak üzere bölgenin genel durumu ve terörle mücadele aşamalarının ele alındığı bildirildi.

Benzer Haberler
1 245

Mesrur Barzani, Kürtlerin haklarının garanti edilmesi için, Rojava’daki güç ve siyasiler arasında yeni bir anlaşmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

Irak’ta IŞİD’in hareketliliğinin yaşandığı bölgelerdeki durumun da ele alındığı görüşmede, terörle mücadelede ABD, Irak ve Kürdistan güçleri arasındaki işbirliği de değerlendirildi.

Terör gruplarının yeniden ortaya çıkmaması ve Irak ile bölgenin istikrarını tehdit etmemesi için alınacak önlemler de görüşmede masaya yatırıldı. (K24)

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.