Kraldan çok kralcılık; Perinçek’in adalet övgüsüne Metiner bile katılmadı

Türkiye Haberleri – ZERnews: Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Habertürk’te yayımlanan “Türkiye’nin Nabzı” programına Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP eski Milletvekili Mustafa Balbay ve AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner’in de bulunduğu isimler konuk oldu.

Programın sonlarına doğru Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in adalet övgüsü dikkat çekti. Perinçek’in yaptığı övgüye, iktidar partisini temsilen programda bulunan Mehmet Metiner’den bile itiraz geldi. “Bugün adalete sahip çıkmamız lazım, yargıya” diyen Perinçek, konuşmasına şöyle devam etti:
“…Ne yapıyor, 40 bin kişiyi içeri atmış, 30 bin adamı devlet ordudan tasfiye etmiş. 14 bin adamı polisten tasfiye FETÖ bağlantılı… 4 binini yargıdan tasfiye etmiş. Bu tasfiyelerin yanında yer alacağız. Bu tasfiyelerin yanında yer almadan, ‘efendim eksik kaldı, şunu da tasfiye etmediniz, bunu da tasfiye etmediniz…’ Bu ikiyüzlü bir tavır… Bir kere tasfiyenin yanında yer alacaksınız, buna ‘tiyatro’ demeyeceksiniz. Adalet yürüyüşleri yapıp ‘adalet yok’ demeyeceksiniz. ‘Adalet yok’ ne demek? Türkiye’de adalet isteyen bugün bir tek PKK ve FETÖ var. Adalet yok demek, Türkiye’de PKK’nın üzerine yürünmesin, FETÖ’nün üzerine yürünmesin demek. Bugün içeride Deniz Gezmiş yok içeride Mahir Çayan yok, Mümtaz Soysal yok, Doğu Perinçek yok, İlker Başbuğ yok, Mustafa Balbay yok. ‘Adalet yok’ dediğiniz zaman neyi savunuyorsunuz; FETÖ’yü ve PKK’yı savunuyorsunuz. Bunları yapmayacağız.”
Doğu Perinçek’in bu sözlerinin ardından araya giren eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, “Ama bu, hiçbir eksikliğimiz olmadığı anlamına gelmiyor yani. Çok da böyle siyah beyaz bakmamak lazım” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...