The news is by your side.
Kürdistan Haberleri

Kürtler, Kürdistan Bölgesi ve Rojava haberleri

Kürdistan Haberleri okumak için aşağıya lütfen inin.

Kürdistan Haberleri ve Kürtler

Kürdistan Haberleri, Kürt Haber Sitesi ZERnews’te. Kürtler bağlamında Ortadoğu haberleri. İran, Irak, Suriye, Türkiye ile ilgili haberler. Kürt Haber Ajansı ZERnews’te yayınlanıyor.

Kürt Yazarlar ve Makaleler

Güncel konuların yanı sıra Son Dakika Haberler, Makale / Analiz, / Görüş, Anket ve Araştırma sonuçaları. Ayrıca siyasi, politik, askeri, çatışma, savaş, bilim, teknoloji haberleri.

Peşmerge, DSG ve YPG

Kürdistan Bölgesi‘ndeki Peşmerge Güçleri’nin durumu Rojava‘daki son gelişmeler DSG‘nin IŞİD / DAEŞ / DAIŞ ile savaşı YPG ve YPJ hakkında bilgilerin ve Roj Peşmergeleri….

Kürt Partileri

Kürt partilerinin KDP‘nin açıklamaları HDP‘nin seçim çalışmaları YNK / KYB‘nin durumu PKK‘nin açıklama ve çatışma haberleri Goran Hareketi’deki gelişmeler. İslami Birlik Partisi ve Komala İslami gibi dini Kürt hareketleri DSM, YPG gibi Kürt Partileri ile ilgili bilgi, haber, röportaj ve haberler.

Kürt Liderler

Mesut Barzani‘nin çalışmaları, Selahattin Demirtaş durumu Leyla Zana hakkında bilgiler, Pervin Buldan‘ın açıklamaları, Celal Talabani hakkında araştırmalar. Salih Müslim, Abdullah Öcalan, Kubat Talabani, Mesrur Barzani, Neçirvan Barzani kimdir? Sorularına cevaplar.

Kürt Sanatçılar

Rewşan Çeliker‘in sanatsal çalışmaları, Ciwan Haco‘nun yeni klipleri Şivan Perwer‘in önemli girişimleri. Delil Dilanar ile Mem Ararat gibi diğer Kürt sanatçılar, müzik ve klipler ZERnews’te yayınlanıyor.

Rojava, Rojhilat, Güney ve Kuzey Kürdistan Haberleri

Rojava Haberleri‘nin yanı sıra Rojhilat‘taki son dakika haberler, Güney / Başur’dak gelişmeler, Kuzey / Bakur‘daki son durum..

Kürt dili, kültürü ve tarihi

Kürt tarihi, dili, kültürü, video ve araştırmaları. Kürtçe ile ilgili bilgi ve kurslar.