The news is by your side.
Arşiv Tarama Kategorisi

ABD / Amerika Haberleri

ABD / Amerika ile ilgili haberleri okumak için aşağı inin.

ABD açılımı Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amerika Haberleri  ZERnews’te yayınlamıyor. Amerika ile ilgili siyasi, ekonomi, kültür, sanat, edebiyat, askeri, savaş, teknoloji, bilim başta olmak üzere güncel konular yayınlanıyor.

Son dakika haberlerin yanı sıra önemli bilgiler makale ve analiz olarak yayınlanır. ABD’nin Washington’un Ortadoğu siyaseti. Amerika Haberleri’nde: Başkan Donald Trump yönetimi, Beyaz Saray, Savunma Bakanlığı (Pentagon) konuları işleniyor.

İran, Irak, Suriye, Türkiye, Afganistan, Pakistan, Rusya, Kürtler ve Kürdistan ile ilgili askeri, siyasi ve ekonomik ilişkileri Zernews’te bulabilirsiniz.

Amerika’nın Rojava, YPG, DSG ve Peşmerge’ye yönelik siyaseti ile yaklaşımı nedir? IŞİD / DAEŞ / DAIŞ karşı savaşına yaklaşımı ve Uluslararası Koalisyon Güçleri’ndeki liderliği konu alan haber, bilgi ve yayınlar ZERnews’te.

Kürt – Amerika ilişkileri ve Türkiye – Amerika ilişkilerinin yanı sıra NATO, Avrupa, Uzay, Askeri gücü gibi farklı konularda önemli bilgiler ZERnews Amerika Haberleri bölümünde yer alıyor.

ABD İsminin Açılımı Nedir?

ABD’nin İngilizce ismi: United States of America (USA), ayrıca Birleşik Devletler olarak da söylenir.

ABD’nin Kaç Eyaleti Var, Yönetim Biçimi Nedir?

50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşan bir federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin çoğu (48 eyaleti olan kıtasal ABD ve ülkenin federal bölgesi olan Washington, DC), Kuzey Amerika’nın ortasında, Büyük Okyanus ve Atlas Okyanusu’nun arasında bulunmaktadır. Bu ülkenin vatandaşlarına Amerikalı veya Amerikan denir.