“Kamuoyu hazırlanıyor; ABD’nin Türkiye’ye verdiği 15 kişilik listede Demirtaş da var”

Ankara kulislerine ilişkin bilgileri gazetedeki köşesinde sıkça yer veren Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, HDP’nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında yeni bir iddia ortaya attı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Salı günkü grup toplantısında ‘Çözüm Süreci’ni hedef almasına değinen Ahmet Takan, “Bahçeli ve diğer görevliler şiddetli muhalefet rolü keserek yine zemini uygun hale getirdi” diye yazdı. Takan Devamında şunları yazdı:

“…Papaz Bruson’un serbest bırakılmasından önce de sonra da ABD ile yapılan pazarlıklar aşikâr. Halkbank’ın da pazarlık maddeleri içinde olduğunu defalarca yazdık. İnkâr ettiler. Sonunda en yetkili ağızlar, bankanın pazarlık edilen maddeler içinde olduğunu itiraf etti. Şimdi de, başkentin derin kulislerine yeni bir iddia düştü;

“ABD, Türkiye’ye serbest bırakılmasını istediği 15 kişilik yeni bir liste verdi. İçinde Selahattin Demirtaş da var.”

Avrupa’nın, AİHM’de nihai karar aşaması sürecinde olan Selahattin Demirtaş davası ile ilgili Türkiye’ye “serbest bırakın” dayatması yaptığını daha önce dile getirmiştik. Sağlam kaynaklardan duyduğum son iddianın arkasından Bahçeli’nin yukarıda alıntısını yaptığım sözlerini duyunca hiç şaşırmadım. Roller gereği, her zamanki gibi kamuoyu hazırlanıyor. Muhalefet dümeni ile!…”

YAZININ TAMAMI

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...