İşte AKP ve CHP’nin Ankara adayı

Türkiye Haberleri – ZERnews: AKP ve CHP’nin 2019 Mart’ındaki yerel seçimlerinde Ankara’dan kimi aday göstereceklerine ilişkin bir iddia ortaya atıldı.

AKP’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Ankara adayı yapacağı ileri sürülürken, CHP’nin de Ankara için Mansur Yavaş’ı düşündüğü belirtiliyor.

İktidar partisine yakın Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerle ilgili kulis bilgileri yazdı. Adı daha önce de Ankara ve İstanbul adaylığı için gündeme gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun büyük bir ihtimalle Ankara adayı olacağını öne süren Nagehan Alçı, CHP’de ise ibrenin Mansur Yavaş’tan yana olduğunu yazdı.
“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ANKARA ADAYI SÜLEYMAN SOYLU”
Alçı, “Ankara adayı yüzde 90 Soylu” başlıklı yazısında, “Süleyman Soylu ismi İstanbul’dan ziyade Ankara için geçiyor. İstanbul iddialarına pek ihtimal vermiyorum. Ankara içinse çok kuvvetli şekilde geçiyor Soylu’nun ismi. Her ne kadar MHP lideri Devlet Bahçeli dün ‘İstanbul dışında her yerden aday çıkaracağız’ dese de, süreç içinde Cumhur İttifakı’nın ortak Ankara adayının Soylu olacağı açıklanırsa da şaşırmam” dedi.
Alçı, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Ankara adayı olan ancak seçimden sonra partiden istifa eden, 24 Haziran seçimlerinde ise İYİ Parti’ye destek veren Mansur Yavaş’ın CHP’nin Ankara adayı olacağını da ileri sürdü.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...