The news is by your side.

İstanbul’da Newroz coşkusu

Newroz bayramı Kürtlerin yaşadığı her yerde kutlanmaya devam ediyor. En coşkulu Newroz Diyarbakır‘da yaşanırken Kürtlerin en çok yaşadığı şehir olan İstanbul da bu coşkudan geri duramazdı.

Newroz-2

Gazete Duvar’da Ahmet Bişkin “İstanbul’da Newroz Ateşi Yakıldı” başlıklı bir haber yayınladı. İşte Bişkin’in yazısından bazı bölümler:

Newroz kutlamaları sürüyor. İstanbul’da Newroz mitinginin adresi Bakırköy Halk Pazarı, sabah saatlerinden dolmaya başladı.

Benzer Haberler
1 182

…Arama noktalarında sarı, kırmızı, yeşil renkteki aksesuarlara, çakmak ve parfüm şişelerine polis tarafından el konuldu. Polis dışarıda dağıtılan bildiri ve gazetelerle alana girişe izin vermezken, gözaltına alınanlar oldu.

Newroz programı, tecridi protesto için yaşamına son veren tutuklular için saygı duruşuyla başladı.

Ardından sanatçı Ayşenur Kolivar sahneye çıktı. Kolivar programını, “Hiçbir kış sonsuza dek sürmez. Barış içinde bir yaşam diliyoruz.” sözleriyle bitirdi.

…İstanbul Newroz Tertip Komitesi’nin ortak metni Kürtçe ve Türkçe okundu.

Newroz-3

Newroz kutlamasına HDP İstanbul milletvekili Saruhan Oluç, Hüda Kaya, Oya Ersoy, TİP İstanbul milletvekili Erkan Baş, EMEP’ten Levent Tüzel, Sema Barbaros, Güven Gerçek, Metin İlgün, ESP Genel Başkanvekili Özlem Gümüştaş, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Başrış Anneleri ve Değer Aileleri’nin de arasında olduğu çok sayıda siyasi parti ve kurum temsilcisi Newroz programına katıldı.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.