İstanbul’da Kürtçe; Kurmanci ve Zazaca kurs kayıtları başladı – TIKLA KAYIT OL

Kürt Dili Haberleri – ZERnews: İstanbul Kürt Enstitüsü’nün devamı olan Kürt Araştırmaları Derneği’nin 2018 bahar dönemi Kürtçe dersleri 1 Ekim’de başlıyor. Bu dönemki program kapsamında Kürtçe’nin Kurmanci ve Kirmanckî/Zazakî lehçelerinde dersler verilecektir. Verilecek olan bu dersler aşağıda sıralanan kurlar şeklinde verilecektir.

– KAYIT OLMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN VE EN AŞAĞI İNİN

Adres ve İletişim Bilgileri

Kuloğlu mah. Turnacıbaşı cad. No:39/5  Beyoğlu/ISTANBUL

Phone: 0212 621 82 00

Email: komelekurdi2017@gmail.com

Kurmancî

– Seviye 1

– Seviye 2

– Seviye 3

– Seviye 4

Kirmanckî / Zazakî

– Seviye 1

– Seviye 2

Kurumun almış olduğu karar doğrultusunda; daha önce hiçbir şekilde kurslarımızda ders görmemiş kişiler aşağıda sıralanan kriterler baz alınarak ya 1. Seviye kurundan ya da 2. Seviye kurundan başlamak zorundadırlar.

– Birinci kur temel başlangıç kurudur. Dolayısıyla başvurmak istediğiniz lehçeyi hiç bilmiyor olmanız durumunda bu kurdan başlamanız gerekmektedir.

-İkinci kur orta aşamalı bir kur olarak işlev görmektedir. Başvurmak istediğiniz lehçeyi konuşabiliyor olmanız durumunda bu kurdan kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Üst kurlara kayıt yapabilmek için alt kurların başarıyla bitirilmiş olması gerekmektedir. Bir kuru başarıyla tamamlamamış olan bir öğrenci bir üst kura geçmeye hak kazanamaz.

Her kur 3 ay sürmektedir ve bu süre zarfında hafta içi olan derslerde 4 saat, hafta sonu olan derslerde 3 saat ders verilmektedir. Tüm derslerde yoklama alınmaktadır ve dolayısıyla öğrencilerin derslere düzenli katılması gerekmektedir. Her kurun sonunda o kurda işlenen derslere göre sınav yapılmaktadır ve bu sınavlardan başarılı olan öğrenciler devam durumları da göz önüne alınarak kuru başarıyla tamamlayıp kuru bitirdiklerine dair bir sertifika almakta ve üst kura geçmeye hak kazanmaktadırlar.

Hazırlanmış olan bu ön kayıt formunda hangi lehçenin hangi kurunda ders görmek istediğinizi yukarıda belirtilen kriterleri göz önüne alarak belirtip bize gönderiniz. Ön kaydınız başarıyla tamamlandıktan sonra kurumumuzun eğitim komisyonu sizlere iletişime geçip kesin kaydınızı oluşturmak adına sizleri kuruma davet edeceklerdir. Kurumda kayıt işleminizi gerçekleştirmediğiniz takdirde kesin kaydınız oluşturulmayacaktır.

En geç 21 Eylül 2018 tarihine kadar ya bu form üzerinden ya da doğrudan kuruma gelerek ön kaydınızı yapmanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra alınacak başvurularda sınıfların doluluk oranına göre yeni bir değerlendirme yapılacaktır. 1 Ekîm itibariyle dersler başlayacağından bu tarihten sonra kayıt yapılmayacaktır.

Bu dönem verilecek olan derslerin programı aşağıdaki gibidir:

– KAYIT OLMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN VE EN AŞAĞI İNİN

BİRİNCİ SEVİYE

HAFTA İÇİ: Pazartesi-Çarşamba / Saat: 19.00-21.00

HAFTA SONU: Cumartesi / Saat:11.00-14.00

İKİNCİ SEVİYE

HAFTA İÇİ: Salı-Perşembe / Saat:19.00-21.00

HAFTA SONU: Cumartesi / Saat:14.00-17.00

ÜÇÜNCÜ SEVİYE

HAFTA SONU: Cumartesi / Saat: 17.00-20.00

DÖRDÜNCÜ SEVİYE

HAFTA SONU: Pazar / Saat: 11.00-14.00

ZAZAKİ DERSLERİ PROGRAMI:

BİRİNCİ SEVİYE

Cumartesi / Saat:11.00-14.00

İKİNCİ SEVİYE

Cumartesi / Saat: 14.00-17.00

ÜÇÜNCÜ SEVİYE

Cumartesi / Saat: 17.00-20.00

– KAYIT OLMAK İÇİN BURAYI TIKLAYIN VE EN AŞAĞI İNİN

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...