İstanbul için ismi geçen Abdüllatif Şener’den açıklama

Türkiye’de Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul adayı olacağı iddia edilen Abdüllatif Şener, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP’nin kurucularından CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterileceğine ilişkin iddiaları değerlendirdi.
“Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir gibi kentleri CHP’nin alacağını düşünüyorum. Böyle bir noktada bildiğiniz gibi ben sadece bir milletvekiliyim partide. Parti Meclisi üyesi değilim aynı şekilde partinin MYK üyesi de değilim” diyen Abdüllatif Şener, “Partinin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ve karar organları en isabetli adayı belirlemek için çalışmalarını zaten sürdürmektedirler. Bu süreçte ben karar verici değilim. Böyle bir noktada ben bir kulis ortamında olmayı da etik bulmam. Siyasi hayatım boyunca da bu tarzımı hep sürdürmüşümdür 30 yıldır. Bu konuda kararı verecek olan Sayın Genel Başkan ve parti yönetimidir ve örgüttür elbette” dedi.
Şener, gazetecilerin “Sizin bu yöndeki tercihiniz ne olur? ‘Göreve hazırım’ der misiniz?” sorusuna “Bir bakalım, vakti gelmeden önce bazı şeyleri söylemek iyi değildir” cevabını verdi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...