“İran’ı her sıkıştırdıklarında kendisine bir ülke vermişler. Bu sefer de sıra…”

İran sonrası dünya güzel ve huzurlu olacak diyen KDP Başkanlık Kurulu Üyesi, “Yeryüzünde İran adında bir ülke olmasa memnun olurum” dedi.

“İransız bir dünyanın çok güvenli ve huzurlu bir dünya olacağından eminim” diyen KDP Başkanlık Kurulu Üyesi Ali Avni, sosyal medya hesabı Facebook’tan paylaştığı bir yazıda şunları kaydetti:

“Kırk yıldır İran, İsrail ve ABD‘nin birbirlerine karşı kılıç bilediklerini duyuyor ve görüyorum. İran, İsrail’in işgalci ve yok edilmesi gerektiğini söylüyor. ABD’ye ise büyük şeytan diyor. ABD ve İsrail ise İran’a fitne ve savaşın başı, dünyada terörizmin kaynağı diyor. Kırk yıldır benim bundan anladığım onların görünürde düşman fakat pratikte müttefik oldukları. İran’ı her sıkıştırdıklarında ona başka bir ülkeyi işgal etme izni vermişler.”

İran ile İsrail’in müttefik olduğunu söyleyen Avni, “İran İsrail’in en iyi ve en güvenli komşusu. Şu an İsrail’i çevreleyen Irak, Suriye, Yemen ve Lübnan İran işgali altında. Şu ana kadar İran’ın İsrail’e bir fişek attığını görmedim. İran’ı her sıkıştırdıklarında kendisine bir ülke vermişler. Bu sefer de sıra Suudi Arabistan ya da başka bir ülke olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

ABD’nin İran ekonomisi için hayati öneme sahi petrol ihracatına yönelik yaptırımları bugün (05.11.2018) itibariyle başlıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...