The news is by your side.

Irak Meclis Başkanı Mesrur Barzani’yi ziyaret. İşte konuşulanlar

Kürdistan Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani bugün (15.12.2018) Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Irak Parlamentosu Başkanı Muhammed Halbusi, Başbakanlık için görevlendirilmesinden dolayı Mesrur Barzani’yi kutlayarak, kendisine başarılar diledi ve daha fazla işbirliği için hazır olduğunu söyledi.

Irak Parlamentosu’nun yeni yasama dönemindeki çalışmalarının da değerlendirildiği görüşmede, Kürdistan’ın payına düşen bütçenin adil olması gerektiği ve anayasanın 140’ıncı maddesi gündeme geldi.
Mesrur Barzani, Kürdistan’ın, geçmişten süregelen sorunların bir daha tekrarlanmamalarını sağlayacak şekilde çözülmesinden yana olduğunu belirterek, ancak bu şekilde aydınlık bir geleceğe ve gelişmiş bir ülkeye doğru adım atılabileceğini vurguladı.

Görüşmede ayrıca siyasi, güvenlik ve ekonomik tehditlerin ortadan kalkması için siyasi taraflar arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yorum yok
  1. Kurd Magazin diyor

    Senin gibi aşağılık Kürt kemalistlere göre Kürtler senin gibi aşağılıktır onun için siz kemalistlere göre katli vacip kürtler kıymetli değildir. Böyle düşünmen normal.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.