İnce’den “İstanbul Büyükşehir Belediye Adaylığı” için önemli açıklama; Varım ama…

CHP Haberleri – ZERnews: CHP’nin (Cumhuriyet Halk Partisi) 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul adaylığı için “varım” açıklaması yaparken, ayrıca bir talepte bulundu.

İnce, Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan’a yaptığı açıklamada, “İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım” ifadelerini kullandı.
Adaylık şartını da açıklayan İnce, “İstanbul’da CHP’nin yaklaşık 250 bin üyesi var… Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın… Buradan çıkarsam adaylığa varım. Türkiye demek, İstanbul demektir. 250 bin üye az değildir. Bu üyelerimiz harekete geçerse biz bu seçimi kazanırız. İstanbul’u kazanırsak bu başarıdan bir Türkiye hikâyesi çıkar ve Cumhurbaşkanlığı seçimini alırız” diye konuştu.
İnce’nin adaylık için ön seçim şartı olduğu iddiası daha önce de gündeme gelmiş ancak CHP yönetimi İstanbul’da ön seçim olmayacağını açıklamıştı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “İstanbul’da ön seçim olmayacak. İstanbul’u kim yönetebilir, en doğru isim nasıl bulunur; bunun çalışmasını yapmaktayız. Aday profilimizi çıkarmak için çalıştık” diye konuşmuştu. İnce’nin bu açıklamasının ardından CHP yönetiminin ne yanıt vereceği merak ediliyor.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...