The news is by your side.

“İdlib’de kimyasal silah kullanıp Suriye’yi suçlayacaklar”

Flaş iddia Rusya’dan geldi. Rusya’nın Suriye ateşkesi izleme merkezi Beyaz Miğferlerin militanlarla birlikte İdlib’de kimyasal silah kullanmaya hazırlandığını ve suçu Suriye’ye yıkacaklarını ifade etti.

Suriye’de militanlar tarafından hazırlandığı belirtilen kimyasal saldırı provokasyonu hakkında bir açıklama yapan Rusya’nın Suriye’deki Ateşkesi İzleme Merkezi, “Beyaz Miğferler, militanlarla birlikte Suriye ordusunu kimyasal saldırı düzenlemekle suçlamak amacıyla İdlib’de mizansen çekimlerine katılan sivillere karşı klor bazlı zehirleyici madde kullanmayı planlıyor.

Sputnik Türkçe servisinde yer alan habere göre kimyasal silah mizanseninin çekimlerine katılmak üzere Halep’ten 22 çocuğun aileleriyle birlikte kaçırıldığı belirtildi.
Sığınmacı kamplarından kaçırılan bir grup yetim çocuğun da ölümcül sahnelerin çekilmesi için El Nusra kontrolündeki İkab cezaevinde tutulduğunu ifade eden merkez, bir dizi Ortadoğulu ve bir ABD’li yapımcının şu ana dek 9 video çektiğini vurguladı.

Benzer Haberler
1 1,157

Beyaz Miğferler ve El Nusra’nın 9 videodan sadece 2’sini BM ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne (OPCW) gönderme kararı aldığını da kaydeden merkez, diğer videoların düşük kaliteli olması nedeniyle yalnızca sosyal medyada kullanılacağını belirtti.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.