HDP’li vekil Mithat Sancar: Binali Bey’e çok saygı duyuyoruz…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın Arjantin ve Senegal’e gerçekleştirdiği ziyaretlere AKP, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’li vekiller katılırken, gezide yer alan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, dikkat çeken bazı izlenimlerini köşesine taşıdı. Yazısında Yıldırım’ı öven Altaylı, örnek olarak HDP’li Mithat Sancar’la yaşadığı diyaloğu yazdı.


Altaylı, Binali Yıldırım’a HDP’ye ilişkin bir soru sorduğunu ancak Mithat Sancar’ın konuyu kapatmak istediğini belirtirken, Sancar’ın daha sonra kendisine, “Yanlış anlamayın. Konuyu kapatmak istememin nedeni Binali Bey’e olan saygımız ve muhabbetimiz. Kendisine çok saygı duyuyoruz. Bu yüzden bu tartışmayla Binali Bey’i sıkıntıya sokmak istemedik” dediğini ifade etti. Altaylı’nın yazının ilgili bölümü şöyle oldu:
“…Buenos Aires’te Büyükelçilik rezidansında Yıldırım ve milletvekilleri ile sohbet ediyorduk. Bu sohbet sırasında Binali Bey’e yerel seçimler ve HDP ile ilgili bir soru sordum. Binali Bey, kırıp dökmeden, kimseyi kırmayacak ve Anayasal Hukuk Devleti kavramının zedelenmesini önleyecek türde bir yanıt verdi. Bu sırada TBMM Başkanvekili ve HDP Mardin Milletvekili Prof. Mithat Sancar lafa girdi ve “Fatih Bey, bu konuyu kapatalım” dedi.
Daha sonra rezidansın bahçesinde Mithat Bey ile sohbet ederken, “Yanlış anlamayın. Konuyu kapatmak istememin nedeni Binali Bey’e olan saygımız ve muhabbetimiz. Kendisi gerçekten son derece pozitif, konulara çok yapıcı yaklaşan bir Meclis Başkanı. Kendisine çok saygı duyuyoruz. Bu yüzden bu tartışmayla Binali Bey’i sıkıntıya sokmak istemedik” dedi…”
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...