HDP’den AKP’ye “masaya oturalım” çağrısı ve “Öğrenci Andı” açıklaması

HDP Haberleri – ZERnews: HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin grup toplantısında AKP’ye çağrıda bulundu. “Bugün barış tecrit altında. Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit bitmeden barış konusunda adım atmak mümkün değil. Şimdi bir kez daha dile getiriyoruz. Gelin masaya oturalım. Muhatabı bellidir” şeklinde konuştu.

“GELİN MASAYA OTURALIM”

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, AKP’ye masaya oturma çağrısında bulundu. Partisinin grup toplantısında gündemi değerlendiren Temelli AKP’ye “muhatap hatırlatması” yaparak “Sayın Öcalan’a uygulanan tecrit bitmeden barış konusunda adım atmak mümkün değil. Şimdi bir kez daha dile getiriyoruz. Gelin masaya oturalım. Muhatabı bellidir. Başka muhataplar arayarak bu sorunu çözemezsiniz. Gelin bu tecrite son verin” dedi.
ÖĞRENCİ ANDI KONUSU
Danıştay’ın “Andımız” kararına ilişkin de konuşan Temelli, “Öğrenci Andı önümüze yeniden geldi. Şimdi Türkiye’de çocuklarımız and okumuyor diye Türk olmalarında bir zafiyet mi ortaya çıktı? Bu and meselesi niye ortaya çıktı? Bu ülkede milliyetçilik üzerinden siyaset yapmanın bir tezahürüdür. Öğrenciler sabah okulda and içmesin, süt içsin. Çünkü bu ülkede çocuk yoksulluğu var” dedi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...