HDP: Bekir Bozdağ’ın kimliğini bile biz savunmak zorunda kalıyoruz

HDP Haberleri – ZERnews: HDP Milletvekili ve Parti Sözcüsü Saruhan Oluç, Diyarbakır İl Örgütü’nde süren MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

“TOPLUMU TEKÇİ BİR ANLAYIŞTA BULUŞTURAN IRKÇI METİN”
‘Öğrenci Andı’nın tekrar yürürlüğe girmesine değerlendiren Oluç, “Bir ‘Andımız’ tartışması sürüyor. Türkiye açısından geçmişi uzun olan bir tartışmadır bu. Biz bu tartışmanın bu haliyle içeriğine girmek istemiyoruz. Çünkü bu metnin içeriği de ruhu da zaten bugün iktidardadır. İktidar mensuplarının bütün açıklamaları bu perspektifle yapılan konuşmalardır. Toplumu tekçi bir anlayışta buluşturmaya çalışan, son derece ırkçı yanları olan bir metindir” dedi.
“BOZDAĞ’IN KÜRT OLMASINA BİLE TAHAMMÜL EDEMEZ BİR NOKTAYA GELDİ…”
MHP Lideri Devlet Bahçeli ve Bekir Bozdağ arasındaki tartışmaya da değinen Oluç, “Koalisyon ortağı MHP, Bekir Bozdağ’ın Kürt olmasına bile tahammül edemez bir noktaya geldi. Bekir Bozdağ, biliyorsunuz Türkiye’de adalet, insan hakları ve hukuk konusunda son derece olumsuz katkılar yapmış bir Bakan’dır. Ama ne yazık ki, onun da kimliğini biz savunmak zorunda kalıyoruz. Türkiye’de tüm inanç ve etnik farklılıkları eşit ve demokratik bir ortamda, birlikte yaşatacak bir anlayışa sahip olmadığınız zaman, gün gelir sizin kimliğiniz de tartışma konusu yapılabilir” şeklinde konuştu.
Yorumlar
Yükleniyor...