Goran Hareketi’nden Kerkük ihanetine ilişkin çarpıcı açıklamalar

Kerkük ihanetinin üzerinden bir yıl geçti ancak bu vahim trajedi önümüzdeki onlarca yıl Kürt arasında konuşulmaya devam edecek.  Goran Hareketi (Değişim Hareketi) milletvekili Xalib Mihemed YNK’lilerin Kerkük ve Xaneqini 24 saatte sattığını söyledi.

NRT TV’de YNK’lilerle yaşanan tartışmada YNK’li temsilci “Biz Kerkük’ün temsilcisiyiz” deyine Goran hareketi milletvekili “Kerkük’ün temsilcisi olsaydınız şuan Kerkük’te konuşur olurdunuz” dedi.

Goran Hareketi Parlamenteri Xalib Mihemed, YNK’li parlamenter Hemesûr Dûşîwanî ile katıldığı bir televizyon programında, YNK’nin Kerkük, Xaneqin ve diğer Kürdistani bölgeleri 24 saat içinde teslim ettiğini belirtti.

YNK’li Hemesûr Dûşîwanî’ye, “Pavel ve Qubad ile birlikte diğer YNK yöneticileri, Kerkük’ü 24 saat içinde sattı” diyen Goran parlamenteri, “eğer Kerkük’ün temsilcisi olmuş olsaydı şu an Kerkük’te konuşurdu başka bir yerde değil” dedi.

YNK içindeki bir grup Kürdistan halkı ile Peşmergeye ihanet ederek, 16 Ekim 2017’de Kerkük ve diğer Kürdistani bölgeleri Haşdi Şabi ve Irak ordusuna teslim etti. (Basnews)

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...