Erdoğan: Son 16 yılda hiç kimsenin etnik veya dini grubun özgürlük alanı daralmamış ve hayatına müdahale edilmemiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA Genel Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin son 16 yılından rahatsız olanlar da kendilerini imtiyazlı vatandaş olarak görmeye alışanlardır. Son 16 yılda hiç kimsenin, hiçbir vatandaşın, etnik veya dini grubun özgürlük alanı daralmamış ve hayatına müdahale edilmemiştir” dedi.

İstanbul’da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Gençlik geleceğimizdir. Gençliğini ihmal eden geleceğini de tehlikeye atıyor demektir. Son 16 yıldır gençlerimize sahip çıkmanın en güzel şekilde yetiştirmenin mücadelesini veriyoruz. Gençlerimiz için pek çok yatırımı hayata geçirdik. Gençlerimizle hayalleri arasındaki engelleri kaldırmaya gayret ediyoruz. Gençlerimizin düşüncelerini hayata geçirecek iklimi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.”

“Hiçbir gencimizin inancından, kıyafetinden dolayı horlanmadığı özgürlük atmosferini hakim kıldık. Bizimle aynı görüşü paylaşsın ya da paylaşmasın milletimize hizmet etmenin çabasında olduk. Türkiye’nin son 16 yılından rahatsız olanlar da kendilerini imtiyazlı vatandaş olarak görmeye alışanlardır. Son 16 yılda hiç kimsenin, hiçbir vatandaşın, etnik veya dini grubun özgürlük alanı daralmamış ve hayatına müdahale edilmemiştir.” 

“Ana muhalefetin başı İngiltere’de Suriyelileri tekrar Suriye’ye göndereceğiz diyor. Bunun insanlıktan nasibi var mı? Ensar ile muhacir nedir bunlar bilmez. Bunlar her zaman zulümle içiçe olmuşlar. Geçmişlerinden bu yana hep zulüm etmişler. CHP’nin tarihini biz iyi biliriz. Adnan Menderes ve arkadaşlarını nasıl idam ettiklerini biliriz.”

“Çocukların, kadınların güvende olmadığı bir dünyada hiç kimse güvende değildir. Mazlumların cesetlerinin çocuklarıyla birlikte sahile vurduğu dünyada kimse kendini güvende hissedemez.”

“Bu dönemin adı, yeniden diriliş, yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem yeniden büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir. Elbette bu idealin bir yanı coğrafyamızla ilgilidir. Ancak bu asla yayılmacı bir ideal değildir. Bizim ideallerimize bu tarz kulp takanların gayesinin meseleyi anlamaktan ziyade daha başından yaftalamak, mahkum etmek olduğunu biliyoruz. Gayesi üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek olan bu çevreleri nazarı dikkate almadık, almıyoruz.”

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...