“Erdoğan, NATO’ya kapatıp Rus askeri üssü kurmaya hazır”

Rusya / Türkiye Haberleri – ZERnews: Rusya’da faşist Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski,  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de bir Rus askeri üssü kurmaya hazır olduğunu öne sürdü.

Rus siyasetçi Jirinovski İncirlik Hava Üssü’nün NATO’ya kapatılıp Rus tarafına aktarılabileceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.

Sputnik’te yer alan heberde, Jirinovski katıldığı bir programda, “Hemen İran ve Türkiye’den hava ve deniz üslerinin kurulmasını talep etmeliyiz” şeklinde konuştu. “Türkiye hazır, sizinle konuştuğum gibi Erdoğan’la konuştum. O Rusya’yla birlikte olmak istiyor, sıra bekleyip son vagonda AB’ye gitmek istemiyor” diyen Jirinovski, devamında, “O bizimle olmak istiyor. Çünkü bizimle birlikte Erdoğan’ın kim olduğunu bütün dünya bilecek” şeklinde konuştu. Rus Siyasetçi Jirinovski, Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kişisel daveti üzerine yemin törenine katılmak için Ankara’ya gelmişti. Uçak krizinin yaşandığı dönemde (2015) İstanbul Boğazı’na atom bombası atmaktan söz eden Jirinovski, 2016 yılında ise darbe girişiminin ardından Erdoğan için “Bizim adamımız” demişti.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...