Erdoğan’dan Danıştay’a ‘Öğrenci Andı’ tepkisi; Hesabı veren biziz…

Türkiye Haberleri – ZERnews: Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, MHP ile krize neden olan başlıklardan ‘Öğrenci Andı’na ilişkin Danıştay’a eleştirilerde bulundu. Erdoğan, “Şûra-yı Devlet’ten Danıştay’a Uluslararası Sempozyum”ndaki konuşmasında, Danıştay 8. Dairesi’nin aldığı “Andımız” kararına tepki gösterdi.

Erdoğan, “Yargı yetkilerini aşmamaya özen göstermeli. Yasa koyucu gibi hareket etmek asla doğru değildir. Cumhurbaşkanlığı kararnamelerini hazırlamadan önce biz kalkıp Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ilgili de Danıştay’dan izin alacak, müsaade alacaksak o zaman ben bu makamda durmayayım, çekeyim gideyim. Kusura bakmayın da benim yanımda hukukçusu var, medeni hukukçusu var” dedi.
Danıştay’a “Andımız” kararının 5 yıl sonra gelmesi nedeniyle tepki gösteren ve “2013’te neredeydiniz?” diye soran Erdoğan, “2018’e kadar niçin acaba bu konuda bir karar verilmedi de şimdi veriliyor? Şimdi mi aklınıza geldi? Kusura bakmayın da bunu sormak bizim hakkımız olsun. Millet yuhlaması gerektiği zaman bizleri yuhluyor. Hesabı veren biziz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...