The news is by your side.

ENKS: “Amerika Suriye’nin Kuzey Kürdistan’a dönmesine izin vermiyor”

Suriye Kürtleri Ulusal Konseyi (ENKS) Dışilişkiler Komitesi Sorumlusu İbrahim Bıro Rojava ve Frat’ın doğusunda büyük değişim olacağını ve yeni bir idarenin oluşacağını iddia etti.

YPG

Bıro şöyle konuştu: “ABD Suriye’den geri çekilme sürecini geciktirmeye çalışıyor ve Suriye’nin Rojava Kürdistanı ve Fırat’ın doğusuna dönmesine izin vermiyor. Suriye rejimini çaresiz bırakarak siyasal görüşmelerin önünü açmak istiyor.”

İdlib ile ilgili de Bıro şu açıklamada bulundu: İdlip’te büyük bir savaş öngörülüyor. ABD ve Avrupa bu savaşın içinde olur ve Rusya bu savaşa doğrudan katılacak; çünkü burada radikal aşırı güçler bulunuyor. Burada operasyon başlarsa büyük bir göç başlar. “

Benzer Haberler
1 215

Bıro güvenli bölge ile ilgili de şu ifadelere yer verdi: “Şu anda güvenli bölge ile ilgili somut bir adım atılmış değil, çünkü PYD halen bu sahada kimseyle bir ittifak yapmış değil. Her şeyin kendi kontrollerinde olmasını istiyorlar. Sahada büyük değişiklikler olacak. Her şey PYD’nin istediği gibi olamaz. PYD de bu değişiklere ayak uydurmak zorundadır. Efrin’de yaşananların bu sahada da tekrarlanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.”

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.