The news is by your side.

Edip Yüksel’den HDP’ye Selahattin Demirtaş tepkisi: Adam liderinizi esir almış onurlu olun ve her gün…

Felsefe profesörü ve din bilimci Edip Yüksel, Halkların Demokrasi Partisi (HDP)’yi Selahattin Demirtaş konusunda eleştirdi. Selahattin Demirtaş’ın HDP içinden alınarak esir alındığını ve HDP’nin hiç bir şey yapmadığını söyleyen Edip Yüksel çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın seçimleri önemsiz gördüğünü, kaybetse de yönetimi bırakmayacağını söyleyen Edip Yüksel’in HDP’ye eleştirisi şöyle:


“Ulan 6-7 milyon oy almışsınız, liderinizi (Erdoğan) esir almış, rehin almış bunun için bunun için sivil itaatsizlik yapmıyorsunuz her gün protesto yapmıyorsunuz, en azından haftada bir bile yapmıyorsunuz. Dünyaya bunu ilan etmiyorsunuz. Bu konuda iktidarı zor durumda bırakmıyorsunuz.  Birşeyler yapın denildiğinde “Ama seçimler” falan diyorsunuz. Böyle saçmalık mı olur!

Adam sizin liderinizi kapmış onurlu olacaksınız, ya partı pırtı yapmayacaksınız yada lideriniz için her gün mücadele vereceksiniz.

Benzer Haberler
1 1,157

Aynı şekilde CHP, milletvekiliniz Eren Erdem ve daha niceleri içeri alınmış. Ne yapıyorsunuz? Hiç! Hikaye, bir kıymetiniz yok. Adam istediğini içinizden alıp içeri tıkıyor. Muhalefetin bir vizyonu yok, bir şeyi yok!

İşte çakma Osmanlı torunları ülkeyi emperyalizmin istediği şekilde geriye götürüyor. Emperyalizm böylesine bir din ister, insanların aptallaştıracağı, hayvanlaştırılacağı, reayalaştırılacağı, milli dini gazla kandırılacağı dünyanın gerisinde kalacağı böyle bir ülke. Böyle bir ülke her zaman kullanılır.

Ülkenin başına gaz veren bir adam koyarlar, bu ülkeyi sürekli sömürürler, zaten bu ülkenin içinde bulunduğu durum tam da bu. Emperyalizmin cirit attığı bir ülkedir, BOP (Büyük Ortadoğu Projesi)’dir. Adam “Ey Amerika!” falan diyor ama aslında adam Amerika’nın adamı, Rusya’nın adamı. Farkında değil misiniz! Hellooo!

Bunu AKP’yi destekleyenlere söylüyorum: Daha kendi domatesini bile yetiştiremiyorsunuz, neyiniz var!? Bir şey yok! 3-5 tane şirketiniz vardı onlarda emperyalistlere satıldı. Kredi borcu ile yaşayan inanlarsınız.  ‘Bu ülkeyi Osmanlı dönemine geri götüreceğiz’ diyorsunuz.

Siz Osmanlı’yı ne zannediyorsunuz. Yani şimdi Osmanlı padişahlığı gelse siz ne olacağını sanıyorsunuz? Osmanlı döneminde halk yamalı elbiselerle tarlalarda cehalet ve sefalet içinde yaşıyordu. Onların kafasında Osmanlı dönemindeki ataları şatafat içinde, saraylarda yaşıyor. Sanki öyle bir şey vardı.

Bir zulmüne bir itiraz etsen hemen kelleni keserlerdi. Aç karına çalışan ırgattılar. Hepsi bu! Filmlerde altın, saray falan görüyorlar, Osmanlı’yı öyle sanıyorlar. Senin konuşma hakkın, seçme hakkın yoktu. Bir hayvan ile aynı değerde görülüyordun. Halka “reaya” yani “merada otlanan, başında çobanı olan hayvan” deniliyordu. Padişah halka “Kullarım” diye hitap ederdi.” Ve sen “böyle olmak istiyorum” diyorsun.  Sarayda bir kaç “Harem Ağası” ile bir kaç “Kapı Kulu” vardı bunlar dışında halktan lüks içinde yaşayan yoktu.  (ZERnews)

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.