The news is by your side.

Flaş Gelişme: DSG ile Koalisyon güçleri Türkiye konusunda anlaşmaya vardı!

Türkiye’ye karşı meşru savunma temelinde karşılık verdiklerini belirten DSG komutanlarından Zinarin Kobani, uluslararası koalisyon yetkilileriyle ortak devriyeler konusunda bir araya gelerek anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Türk ordusunun Kobani ve Girespi‘yi hedef almasından sonra DSG Genel İlişkiler Komitesi’nin uluslararası koalisyon yetkilileriyle bir araya geldiklerini ve saldırıları durdurma konusunda görüştüklerini belirtti.

Türkiye’nin Kuzey Suriye bölgelerine yönelik saldırıları kendisi için bir hak olarak gördüğünü dile getiren Kobani, “Biz de konunun derinleşmesinin önüne geçmek için karşılık verdik, savunmamızı yaptık.” ifadelerini kaydetti.

Benzer Haberler
1 1.157

Koalisyon yetkilileri aralarında gerçekleşen toplantıda saldırıların durdurulması yönünde görüş birliğine varıldığını belirten Kobani, koalisyon güçlerinin Kuzey Suriye-Türkiye sınırında DSG ile ortak devriyeler yürüteceğini aktardı.

“Sorunun savaşsız bir şekilde çözümünden yanayız” diyen Kobani, ayrıca, DSG’nin son günlerde gerçekleşen olaylardan dolayı Cizre Fırtınası hamlesini geçici olarak durdurduğunu bildirdi.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.