Dolar’da son durum; Bu hafta 6.01 TL’e kadar gerileyebilir ancak…

Türkiye Haberleri – ZERnews: Türkiye’de ABD ile yaşanan gerilim sonrası TL’de (Türk Lirası) yaşanan düşüş, gündem konusu olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz haftayı 6.40 TL’den tamamlayan Dolar, yeni haftaya 6.46 TL seviyesinden başladığı görüldü. Gün içerisinde en düşük 6.3894 TL’yi gören Dolar, saat 10.00 itibarıyla 6,4876 TL’de bulunuyor. 7.3794 TL’ye kadar gerileyen Euro ise, aynı dakikalarda 7,4852 TL’de seyrediyor.

DOLAR 6.01 TL’YE KADAR DÜŞEBİLİR

Öte yandan Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) Avrupa Birliği gelişen piyasalar baş stratejisti Per Hammarlund ve Asya stratejisti Melody Jiang tarafından kaleme alınan bir yazıda Türkiye-ABD ilişkilerinde bozulma olmaması durumunda dolar/TL kurunun bu hafta 6.01 TL seviyesine kadar gerileyebileceği aktarıldı. Yine SEB’e göre, ABD ile ilişkileri onarma yönünde adım atılmaması, Merkez Bankası bağımsızlığına vurgu yapılmaması ve dış dengesizliklerin azaltılmaması durumunda TL’deki yükseliş geçici olabilir ve yıl sonundan önce ya da gelecek yılın başlarında yeni bir satış dalgası yaşanabilir.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...