Dilipak’tan Erdoğan’a: İçimizdeki beyinsizler yüzünden bir helak gerçekleşebilir

Türkiye Haberleri – ZERnews: AKP iktidarına yakın Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genle Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Dilipak, AKP’li belediyelerde baskı, tehdit ve taciz uygulamaları olduğunu ileri sürerken, “İçimizdeki beyinsizler yüzünden bir helak gerçekleşebilir” şeklinde ifadeler sarf etti.
“BU BENİM İÇİN ZOR BİR YAZI OLDU”
“Bu benim için zor bir yazı oldu. Kaç kez sildim, yeniden yazdım, yumuşattım. Dudaklarımı ısırdım, elim titredi, utandım. Öfkelendim. Sonunda kuşa çevirdim” diyen Dilipak, AKP’li belediyeler için, “Bazı AK Partili belediyelerde, bazı bakanlıklarda, kamu kuruluşlarında birilerinin adamı olmadığı, olanlara göz yummadığı için baskıya uğrayan, tehdit edilen, taciz edilen bir sürü eleman var. İftira ediyorlar. Tecrit uyguluyorlar. Hiçbir iş verilmeden bankamatik memura dönüştürülen personeller var. Kimi bakanla, kimi başkanla tanış diye kendini konumlandırıyor. Sorumlusu olmadığı işlerden dolayı suçlanıyorlar, zimmet çıkartılıyor. Yargıya da gidemiyorlar. Niye, partiye zarar verirmiş” ifadelerini kullandı.
“İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN BİR HELAK GERÇEKLEŞEBİLİR”
Bir yıldır görüşemediklerini ve Erdoğan’a anlatması gereken çok şey olduğunu söyleyen Dilipak, “İçimizdeki beyinsizler yüzün bir helak gerçekleşebilir. Allah o zaman işlerimizi sarp dağlara sardırır. Talut – Calud’u hatırlayın. İçimizden çoğu o ‘içme’ denilen ‘zehirli su’dan kana kana içtiler. Şimdi tevbe zamanıdır. Şimdi Davud’un sapanını ele alma zamanı. Geç kalmadan. Şikâyet değil, ama siyasette olması gerekenler üzerine yarın da yazmaya devam edeceğim. Daha yazacak çok şey var zira” dedi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...