Demet Akalın’dan Kürt çocukları ve Diyarbakır halkına hakaret! İkinci Serdar Ortaç vakası

0

Popüler şarkıcı Demet Akalın’ın Kürt çocuklarına hakaretler yağdırdığı ortaya çıktı.

Olay Akalın ile şarkıcı Hatice arasında çıkan tartışmada ortaya çıktı.

Akalının Diyarbakır halkına hakareti Yılmaz Güney’in meşhur sahnesini hatırlattı:

Demet Akalın’ı samimi bulmadığını söyleyen Hatice, Demet Akalın’ın sanat adı altında çektiği ahlak dışı fotoğraflarını paylaşarak şöyle dedi:

“Minik Leyla ve Eylül’ün katledildiği süreçte, herkesi ilk gün yerden yere vurup yas ilan edip ikinci gün halkın canına acı değmişken “Canıma da değsin” diyince ağzının payını vermiştim.

Ortalık sakinleşti diye mi sessizce atarlanıyorsun?

Mendil satan çocuklara, “Sinek gibi yapıştınız, dağdan mı geldiniz? Diyarbakırdan mı?” derken içinde bir melek mi vardı? Mendil satan küçük çocukları bile aşağılayan sensin, öz kuzeninin oğlu hastanedeyken “Yardım etmek zorunda mıydım?” diyen sensin ve o çocuk vefat edince başını yastığa rahat koyan sensin. Ve henüz senin kadar cesur pozlar vermeyen benim”

Ahmet Kaya’ya hakaret ederek hedef gösteren Serdar Ortaç bir daha Kürtlerin elinden iflah olmamış, konserlerde, otellerde ve her alanda Kürt gençlerinden korkarak yaşamak zorunda kalmış, bir çok defa saldırıya uğramıştı.

Bunları da okuyabilirsiniz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ZERnews diğer tüm siteler gibi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Daha fazla oku...