Cumhuriyet Gazetesi’nde yönetim değişti; HDP’li isim ne tepki verdi?

Türkiye Haberleri – ZERnews: Cumhuriyet Gazetesi’nin sahibi olan Cumhuriyet Vakfı’nda yönetim değişirken, gazetenin künyesinde önemli değişiklikler yapıldı. Yeni künye, bugünkü gazetede yayınlandı. Yeni değişimle gazetenin yayın politikasında da bir değişim olacak belirtiliyor.

Dün Cumhuriyet Vakfı’nın başkanlığına Alev Coşkun’un seçilmesinin ardından, gazetenin genel yayın yönetmenliğine Aykut Küçükkaya atandı.  
Cumhuriyet Vakfı’nın yeni yönetiminden yapılan ilk açıklamada, gazetenin ilkelerine vurgu yapılarak “Bir süredir eksikliğini gördüğümüz Atatürk ve onun temel ilkeleri Cumhuriyet gazetesine kesin olarak geriye dönmüş bulunuyor. Cumhuriyet gazetesi bir dava gazetesidir” ifadeleri kullanıldı. 
Vakfın başkan vekilliğine Ali Sirmen, genel sekreterliğe Işık Kansu, saymanlık görevine de İrfan Hüseyin Yıldız getirildi. Gazetenin yeni künyesi şöyle oldu:

Cumhuriyet gazetesindeki yeni yönetim ile birlikte gazetenin Atatürkçü çizgide yayın yapmaya başlayacağı belirtiliyor. Söz konusu gelişmeye ilişkin sosyal medyadan Atatürkçü kimi isimler desteklerini iletirken, buna karşın HDP’nin Ankara Milletvekili adayı olan Veli Saçılık, Cumhuriyet gazetesinin yeni yönetimini eleştirdi.

Saçılık, “Elveda Cumhuriyet! Kahrolsun istibdat. Otokratik Devlet İnşaasıda bir aşama daha” paylaşımında bulundu. 

Yorumlar
Yükleniyor...