Cumartesi Annelerine polis engeli: Hüda Kaya darp edildiCumartesi Anneleri’nin 706. haftada düzenlediği basın açıklamasında HDP Milletvekili Hüda Kaya polis tarafından darp edildi. CHP Milletvekili Ali Şeker ve HDP Milletvekili Garo Paylan araya girerek polisin müdahalesini engellemeye çalıştı.

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin cezalandırılması için 706 haftadır eylem yapan Cumartesi Anneleri, 6 haftadır polis müdahalesiyle karşılaşıyor. 700. haftadan itibaren Galatasaray Meydanı’nda toplanmaları engellenen Cumartesi Anneleri, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi önünde adalet talebini yinelemek için buluştu. HDP Milletvekilleri Hüda Kaya, Pervin Buldan, Oya Aslan, Garo Paylan ve Saruhan Oluç, CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker ile EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel 706. haftalarında da Cumartesi Anneleri’ni yalnız bırakmadı.

 ‘Kayıplarımızı aramaktan vazgeçmeyeceğiz’ 

 Polisin engellemelerine rağmen basın açıklamasını okuyan Maside Ocak,“Kaç yıl geçerse geçsin kayıplarımızı aramaktan ve kayıplarımızla buluşma mekanımız olan Galatasaray’dan vazgeçmeyeceğiz!” Ocak’ın konuşmasının ardından Cumartesi Anneleri, “Vazgeçmeyeceğiz” diye slogan attı.

Açıklamanın ardından kitlenin yanında duran HDP Milletvekili Hüda Kaya polisler tarafından darp edildi. CHP Milletvekili Ali Şeker ve HDP Milletvekili Garo Paylan araya girerek polisin müdahalesini engellemeye çalıştı. Milletvekilleri Kaya’yı darp eden polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...