CHP’nin İstanbul adayı belli oldu iddiası

CHP Haberleri – ZERnews: CHP’nin İstanbul’da kimin aday gösterileceği tartışmaları sürerken, Habertürk yazarı Sevilay Yılman, önemli bir iddia ortaya attı.

Habertürk yazarı Yılman, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yakın bir kaynakla görüştüğünü, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul adayının AKP kurucularından Abdüllatif Şener olacağını ileri sürdü.

Yılman, Muharrem İnce’nin aday gösterilme şansı olmadığını savunurken, “Dün PM sonrası Kemal Bey’e çok yakın bir kaynağımla görüştüğümde CHP Genel Başkanı’nın, İstanbul adayı hususunda çok titiz davrandığı ve kafasında da bu dev metropolü alabileceğini düşündüğü ismin belli olduğunu ifade etti. İşte bu isim, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener…” ifadelerini kullandı.
Yılman’ın aday olacağını ileri sürdüğü Şener, 24 Haziran seçimleri öncesinde uzun süre CHP’nin olası cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelmişti. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi sonrası Şener de CHP’den Konya milletvekili adayı yapılmış ve milletvekili seçilmişti. AKP’nin kurucularından olan Abdüllatif Şener, 2008 yılında partiden istifa etmişti.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...