CHP’li Yılmaz’dan Kılıçdaroğlu’na sert ifadeler: Defolup gideceksin

CHP’nin Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan talebi sebebiyle partiden ihraç edilmesi talebine sert sözlerle tepki gösterdi. Öztürk Yılmaz, Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yarın ne yüzle Anıtkabir’e gideceksin?” dedi.

Ezanın Türkçe okunması hakkındaki açıklaması nedeniyle partisi CHP tarafından ihraç talebiyle disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, “Hukuksuz sevki kınıyorum, kabul etmiyorum. 10 Kasım’dan önce bir Atatürkçüye böyle hakaret ediliyor, bu muameleye maruz kalıyor. Yarın ne yüzle Anıtkabir’e gideceksin?” diye sordu.
“Sen yönetemiyorsun, benim genel başkanlık konusunda bir hazırlığım olduğunu biliyorsun. Bu eften püften gerekçeyle beni disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun” diyen CHP’li Öztürk Yılmaz, “Beni şeytanlaştırmaya çalışıyorsun. CHP değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Öztürk Yılmaz partiden defolsun gitsin istiyorsun, beni rakip olarak görüyorsun” şeklinde konuştu. Yılmaz, “Aşağılık bir işe imza attınız. Defolup gideceksiniz. Ben istifa etmeyeceğim. Sıkıyorsa at beni buradan, rezil ol, kepaze ol” dedi.
Yorumlar
Yükleniyor...

ZERnews daha iyi kullanıcı deneyimi için çerezler kullanır. ANLADIM Daha fazla oku...